هزینه ترجمه مدارک

هزینه ترجمه مدارک

هزینه ترجمه مدارک

اگر به دنبال استعلام قیمت و هزینه ترجمه مدارک هستید باید از یک سری نکات اطلاع داشته باشید. در این مقاله به بررسی این نکات میپردازیم.

 

هزینه ترجمه رسمی مدارک

برای اطلاع از هزینه ترجمه مدارک با مهر دادگستری علاوه بر خواندن این مقاله میتوانید با مشاوران دارالترجمه جوان در ارتباط باشید.

قیمت ترجمه مدارک رسمی از هر نوع مدرک مانند شناسنامه، کارت ملی، ریزنمرات، دانشنامه، سند ملک و غیره، در جدولی که در پایان این متن قرار دارد، تعیین شده است. شما می‌توانید تمامی هزینه‌های مربوط به ترجمه مدارک را برای هر زبانی، از انگلیسی و آلمانی تا ایتالیایی و ترکی استانبولی و غیره، به طور تقریبی محاسبه کنید. با این حال، باید به این نکته توجه داشت که با استفاده از نرخهای مشخص شده، می‌توانید هزینه تقریبی ترجمه رسمی مدارک خود را محاسبه کنید و برای محاسبه دقیق، باید به مواردی مانند هزینه دفتری، هزینه تاییدات و سایر هزینه‌های مرتبط توجه کنید.

 

هزینه ترجمه مدارک به انگلیسی

هزینه ترجمه انگلیسی به فارسی ممکن است متغیر باشد و به عوامل مختلفی بستگی داشته باشد. این عوامل عبارتند از:

 1. تعداد کلمات: هزینه ترجمه معمولاً براساس تعداد کلمات موجود در متن محاسبه می‌شود. هر چه تعداد کلمات بیشتر باشد، هزینه ترجمه هم بیشتر خواهد بود.
 2. سطح پیچیدگی: در صورتی که متن هدف شما موضوعات فنی، علمی یا حقوقی داشته باشد، هزینه ترجمه ممکن است بیشتر باشد. این به دلیل نیاز به تخصص و دانش ویژه برای ترجمه مطالب مشکل‌تر است.
 3. مهلت زمانی: در صورتی که متن خود را در زمان کوتاه نیاز دارید، ممکن است هزینه ترجمه بیشتر باشد. ضرورت ترجمه فوری به دلیل نیاز به کار بیشتر از حد معمول ترجمه کننده می‌تواند در تعیین قیمت تاثیرگذار باشد.
 4. تخصص موضوعی: اگر متن شما دارای تخصص خاصی مانند پزشکی، فناوری اطلاعات، مهندسی و غیره است، ممکن است نیاز به ترجمه‌دهنده‌های ماهر و مجرب باشد که هزینه بیشتری را مستلزم می‌کند.

در دارالترجمه رسمی انگلیسی مشهد شماره ۱۰۲۶ ، ترجمه انواع مدارک به زبان انگلیسی با دقت و تخصص بالا ارائه میگردد.

تعرفه ترجمه مدارک - دارالترجمه رسمی مشهد

هزینه ترجمه مدارک برای مهاجرت

هزینه ترجمه مدارک برای مهاجرت از ایران به کشورهای دیگر می‌تواند متنوع باشد و بستگی به نوع مدرک، تعداد صفحات، زبان هدف و ترجمه‌کننده دارد.

 برخی از مدارک معمولی که برای مهاجرت نیاز به ترجمه دارند عبارتند از:

 • پاسپورت
 • شناسنامه
 • مدرک تحصیلی
 • سوابق کاری
 • گواهی‌های پزشکی

هزینه ترجمه معمولاً بر اساس تعداد کلمات یا صفحات مدرک و نوع ترجمه تعیین می‌شود. اکثر مترجمان و دارالترجمه ها دارای تعرفه‌های مشخص هستند که برحسب تعداد کلمات یا تعداد صفحات ترجمه مدارک را محاسبه می‌کنند.

همچنین، زبان هدف نیز می‌تواند در هزینه ترجمه تأثیرگذار باشد؛ به‌عنوان مثال، هزینه ترجمه مدارک به فرانسوی و هزینه ترجمه مدارک به آلمانی به نسبت تعرفه های بالاتری دارند.

 با توجه به اینکه هزینه‌ها بر اساس عوامل مختلف متفاوت هستند، بهتر است با دارالترجمه رسمی معتبر جوان تماس بگیرید و نرخ‌ها و شرایط را مقایسه کنید تا بهترین و مناسب‌ترین گزینه را برای خود انتخاب کنید و همچنین از ارزیابی رایگان شرایط بهره مند شوید.

 

هزینه ترجمه مدارک برای اپلای

هزینه‌های ترجمه مدارک برای اپلای به کشورهای خارجی به موارد متعددی بستگی دارد.این عوامل شامل تعداد صفحات مدارک، زبان مورد نیاز برای ترجمه، سطح تخصصی متن، فرمت و نوع مدارک، برنامه‌ها و سیاست‌های هر شرکت ترجمه، و همچنین زمان مورد نیاز برای انجام ترجمه می‌شوند.

 هزینه هر صفحه ترجمه ممکن است بر اساس تعداد صفحات و زبان مورد نیاز ترجمه متغیر باشد. علاوه بر این، ترجمه متون تخصصی و فنی معمولاً هزینه بیشتری دارند نسبت به متن‌های عمومی.

مدارکی که ممکن است نیاز به ترجمه داشته باشند، شامل  موارد زیر میباشد:

 • گواهی‌ها
 • ترانسکریپت نمرات
 • مقالات ژورنال
 • رزومه
 • کتاب‌های منتشر شده
 • سایر مدارک مربوط به تحصیلات یا تجربیات شغلی

با توجه به این موارد ممکن است هزینه ی تمام شده برای ترجمه مدارک، متفاوت باشد. برای مثال هزینه ترجمه کتاب ممکن است نسبت به سایر هزینه های ترجمه دیگر، بیشتر باشد.

 

نرخنامه و تعرفه ترجمه رسمی

تعرفه ترجمه رسمی در دارالترجمه جوان به عنوان بهترین دارالترجمه رسمی مشهد؛ مطابق با نرخنامه رسمی میباشد که در جدول” نرخنامه ترجمه رسمی ” به طور کامل درج شده است.

برای اطلاع از سایر هزینه ها مانند هزینه ترجمه مدارک برای سفارت کانادا، با کارشناسان دارالترجمه رسمی جوان در ارتباط باشید. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

gdpr-image
این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه شما استفاده می کند. با استفاده از این وب‌سایت، با خط‌مشی حفاظت از داده‌ها ما موافقت می‌کنید.
اطلاعات بیشتر