انواع ویزای کانادا

انواع ویزای کانادا

انواع ویزای موقت و دائم کانادا - دارالترجمه رسمی جوان مشهد شماره 1026

ویزای کانادا چیست؟

ویزای کانادا مهری بر روی پاسپورت شما است که به شما اجازه ورود به کشور کانادا را می دهد.

این یک مجوز برای شما است که به این کشور سفر کنید و از نظر قانونی بتوانید به طور موقت یا دائم اقامت کنید. دریافت ویزای کانادا به این معنی است که کنسولگری یا سفارت کانادا در کشور شما تصمیم گرفته است که شما واجد شرایط هستید و شرایط لازم برای ورود را دارید. با این حال، هنگامی که در مرز و گمرک کانادا هستید، این به افسران مرز بستگی دارد که ارزیابی کنند آیا شما برای ورود مناسب هستید یا خیر.

اگر به سوالات افسر خدمات مرزی کانادا (BSO) صادقانه و درست پاسخ دهید، آنها به شما اجازه ورود خواهند داد. در غیر این صورت، اگر مشکوک باشند که شما واجد شرایط ورود نیستید، می توانند شما را رد کنند و از شما بخواهند که حتی اگر ویزای کانادا دارید به کشور خود بازگردید.

 

چه کسانی به ویزای کانادا نیاز دارند؟

افرادی از کشورهایی که معافیت ویزا یا موافقت نامه مجوز سفر الکترونیکی (eTA) با کانادا ندارند،  برای ورود به این کشور به ویزا نیاز دارند. به طور خاص،  افراد از حدود ۱۴۸ کشور برای بازدید، کار یا مهاجرت به کانادا نیاز به ویزا دارند.

اگر شما یکی از این متقاضیان هستید و به ویزای کانادا نیاز دارید، باید برای ویزا اقدام کنید. بسته به نوع ویزا که می خواهید، روشی برای درخواست خواهید داشت، اما چند مرحله کلی وجود دارد که باید انجام دهید.

 

انواع ویزای کانادا چیست؟

قبل از درخواست ویزای کانادا، ابتدا باید بدانید که برای چه ویزا می خواهید اقدام کنید. انواع ویزای کانادا به شرح زیر است:

  • ویزاهای توریستی

  • ویزای دانشجویی

  • ویزای کار

  • ویزاهای اقامت دائم

  • ویزاهای مهاجرت تجاری

  • ویزاهای اکسپرس اینتری

شما باید یکی را انتخاب کنید که با انگیزه ای که می خواهید به کانادا بروید مطابقت دارد.

 

ویزای موقت کانادا

ویزای موقت کانادا به فرد این امکان را می دهد که برای مدت زمان خاصی که توسط کنسولگری کانادا یا افسران خدمات مرزی (BSO) تعیین می شود، در کانادا بماند. این زمان معمولا تا ۶ ماه است. اما ویزای موقت می تواند یک بار ورود یا چند بار ورود باشد.

ویزای یکبار ورود به فرد این امکان را می دهد که فقط یک بار وارد کانادا شود، ۶ ماه بماند و سپس به کشور خود بازگردد. ویزای چند بار ورود به فرد این امکان را می دهد که چندین بار وارد کانادا شود تا زمانی که ویزای وی منقضی شود و به طور موقت اقامت کند.

 

انواع ویزای موقت کانادا

انواع ویزای موقت کانادا به شرح زیر است:

ویزای توریستی کانادا

ویزای  ویزیتور  یا ویزای توریستی به دارنده این امکان را می دهد تا برای اهداف گردشگری در این کشور وارد کانادا شود.

سوپر ویزای کانادا

سوپر  ویزای کانادا به والدین یا پدربزرگ ها و مادربزرگ های شهروندان کانادایی یا مقیم دائم کانادا اجازه می دهد تا فرزندان یا نوه های خود را برای اقامت طولانی مدت ملاقات کنند.

ویزای دیپلماتیک و رسمی

ویزای  دیپلماتیک و رسمی به مقامات و دیپلمات های کشورهای خارجی اجازه ورود به کانادا را برای انجام وظایف و اهداف رسمی می دهد.

ویزای حسن نیت

ویزای  کورتزی به تمام افرادی داده می شود که واجد شرایط دریافت ویزای دیپلماتیک و رسمی نیستند اما به دلیل رتبه و موقعیت هایشان از اهمیت بالایی برخوردار هستند. به عنوان مثال، اعضای هیئت‌های تجاری یا دیپلمات‌هایی که قصد توریستی دارند، می‌شود.

ویزای تجاری کانادا

ویزای  تجاری به افرادی داده می شود که با اهداف تجاری به عنوان فردی یا گروهی از افراد تجاری به کانادا سفر می کنند.

ویزا برای زایمان در کانادا

این ویزا به افرادی داده می شود که تمام شرایط اقامت موقت در کانادا را دارند و باردار هستند و می خواهند در این کشور زایمان کنند. زایمان در کانادا باعث می شود نوزاد به طور خودکار شهروند کانادا شود.

ویزای اهدای عضو

این ویزا در نظر گرفته شده این ویزا به شخصی داده می شود که با هدف اهدای عضو به یک شهروند یا مقیم کانادا به کانادا سفر می کند.

ویزای تسهیلی کانادا

ویزای تسهیلی به شهروندان کانادایی با تابعیت دوگانه داده می شود که پاسپورت کانادایی ندارند اما پاسپورت ملیت دیگری دارند. ویزای تسهیل گری به دلیل سختی های شدید برای دریافت پاسپورت کانادایی بر روی ویزای ملیت دیگر فرد زده می شود.

ویزای تحصیلی کانادا

ویزای دانشجویی کانادا به افرادی داده می شود که از دانشگاه های کانادا پذیرش داشته باشند تا تحصیلات خود را تکمیل کنند. اگر برای تحصیل کمتر از ۶ ماه به کانادا می روید، تنها می توانید ویزای TRV دریافت کنید، اما برای بیش از ۶ ماه تحصیل، به ویزای دانشجویی نیاز دارید.

ویزای کار موقت کانادا

ویزای کار موقت کانادا به افرادی داده می شود که پیشنهاد شغلی در کانادا داشته باشند و تا ۶ ماه کار کنند. برای دریافت این ویزا، فرد باید یک نامه پیشنهاد شغلی معتبر از یک کارفرما ارائه کند و واجد شرایط دریافت ویزای موقت باشد.

مجوز اقامت موقت

این مجوز برای افرادی است که برای مقاصد مختلف باید به کانادا بروند اما در غیر این صورت برای ویزای اقامت موقت (TRV) قابل پذیرش نیستند. این مجوز فقط برای مدت زمانی که فرد نیاز دارد در کانادا باشد صادر می شود، به عنوان مثال ۲ هفته برای یک کارگاه.

ویزای تعطیلات کاری

ویزای  تعطیلات کاری کانادا به جوانان ۳۰ کشور داده می شود تا بتوانند در کانادا کار کنند و سفر کنند. این یک ویزای انتخاب تصادفی است به این معنی که متقاضیان درخواست های خود را ارسال می کنند و منتظر می مانند تا برای درخواست مجوز کار به صورت تصادفی انتخاب شوند.

ویزای موقت کانادا- دارالترجمه رسمی جوان 1026

 

ویزای دائمی کانادا

ویزای دائمی کانادا ویزاهایی هستند که به دارنده آن اجازه اقامت دائم در این کشور را می دهند. این ویزاها به عنوان ویزای مهاجرت شناخته می شوند و می توانند انواع مختلفی داشته باشند، به شرح زیر:

برنامه سرمایه گذار مهاجر

برنامه سرمایه گذار مهاجر برای افرادی است که در اقتصاد کانادا سرمایه گذاری می کنند و دارایی خالص حداقل ۸۰۰۰۰۰ دلار کانادا هستند. آنها باید حداقل ۴۰۰۰۰۰ دلار کانادا سرمایه گذاری کنند و دولت این سرمایه گذاری را طی ۵ سال بدون هیچ سودی به آنها برمی گرداند.

برنامه ویزای استارتاپ

ویزای استارت آپ کانادا برای افرادی است که به صورت انفرادی در کمک به اقتصاد شرکت می کنند. آنها باید حداقل ۳۰۰,۰۰۰ دلار کانادا دارایی خالص داشته باشند و باید متعهد به مالکیت و مدیریت حداقل یک سوم یک کسب و کار کانادایی و همچنین ایجاد و حفظ اشتغال در مدت ۳ سال پس از حضور در این کشور باشند.

ویزای خوداشتغالی

ویزای خوداشتغالی برای افرادی است که در تجارت، ورزش، فرهنگ یا کشاورزی مهارت دارند و می توانند کسب و کار خود را راه اندازی کنند. این افراد باید نحوه تامین مالی کسب و کار و همچنین مهارت های خود را در آن زمینه های خاص نشان دهند

برنامه کارگر ماهر منتخب کبک (QSWP)

اگر یکی از مشاغل مورد نیاز استان کبک کانادا را دارید و به زبان فرانسه مسلط هستید، می توانید برای برنامه کارگران ماهر کبک اقدام کنید که به شما امکان می دهد به طور دائم در آنجا نقل مکان کرده و کار کنید.

برنامه حمایت از خانواده

ویزای اسپانسرشیپ خانواده به همسر و فرزندان تحت تکفل شهروندان یا مقیم دائم کانادا اجازه می دهد تا به طور دائم به کانادا مهاجرت کنند.

برنامه مراقبت زنده (LCP)

این ویزا به مراقبانی داده می شود که صلاحیت مراقبت از سالمندان، افراد ناتوان یا کودکان را دارند و در یک خانه خصوصی در کانادا زندگی می کنند.

ویزای مالتیپل کانادا- دارالترجمه جوان

دریافت ویزای کانادا چقدر طول می کشد؟

زمان پردازش ویزای کانادا برای هر مورد خاص متفاوت است. ممکن است بین دو تا چهار هفته یا حتی بیشتر طول بکشد.

ویزای کانادا شما تنها پس از دریافت کامل درخواست شما توسط مقامات کانادا شروع می شود. اگر آنها به شما برای دریافت اسناد اضافی نیاز داشته باشند، زمان پردازش به تعویق خواهد افتاد.

 

چگونه می توانم اقامت خود را در کانادا تمدید کنم؟

اگر ویزای توریستی کانادا شما به پایان می رسد و می خواهید بیشتر بمانید، باید برای تمدید ویزا اقدام کنید. به این رکورد بازدیدکنندگان کانادا می گویند.

شما باید حداقل ۳۰ روز قبل از انقضای ویزای بازدید کننده خود برای تمدید ویزای کانادا (سوابق بازدیدکننده) درخواست دهید.

به غیر از تمدید ویزای توریستی، می توانید مجوز تحصیل یا کار خود را به سابقه بازدید کننده نیز تغییر دهید. با این حال، سابقه بازدیدکننده تنها زمانی در دسترس است که شما در داخل کانادا هستید.

اگر می خواهید کانادا را ترک کنید و دوباره وارد شوید، اجازه ورود با سابقه بازدید کننده را نخواهید داشت.

 

چه اتفاقی می افتد اگر ویزای کانادا را بیش از حد بگذرانم؟

اگر پس از انقضای ویزای خود در کانادا اقامت داشته اید، مرحله بعدی بستگی به مدت زمان اقامت شما دارد.

اگر کمتر از ۹۰ روز بیشتر از این اقامت سپری کرده‌اید، می‌توانید با درخواست ثبت بازدیدکننده و انتخاب «بازیابی وضعیت من به عنوان بازدیدکننده» وضعیت بازدیدکننده خود را بازیابی کنید.

اگر بیش از ۹۰ روز اقامت داشته باشید، نمی توانید برای بازگرداندن وضعیت خود درخواست دهید و باید کانادا را ترک کنید. ممکن است نتوانید ویزای دیگر کانادا را دریافت کنید.

با این حال، باید سعی کنید ویزای کانادا را بیش از حد باقی نگذارید. اگر فکر می کنید ممکن است نیاز به اقامت بیشتر از مدت زمان ویزا داشته باشید، قبل از انقضای ویزا برای تمدید ویزا اقدام کنید.

 

هزینه ویزای کانادا چقدر است؟

هزینه ویزای کانادا بستگی به نوع ویزای مورد نظر شما دارد. همچنین انواع مختلفی از هزینه هایی وجود دارد که باید پرداخت کنید، مانند هزینه پردازش و هزینه بیومتریک. با این حال، هزینه ویزای بازدیدکننده معمولی ۱۰۰ دلار است.

اگر ویزای کانادا من رد شود چه می شود؟

اگر درخواست ویزای کانادا شما رد شد، می توانید هر زمان که خواستید دوباره درخواست دهید، مشروط بر اینکه نامه رد درخواست شما را از درخواست مجدد منع نکند.

با این حال، تنها در صورتی می توانید دوباره درخواست دهید که وضعیت شما تغییر کرده باشد یا اطلاعات بیشتری داشته باشید که ممکن است به شما در دریافت تاییدیه ویزای کانادا کمک کند.

در مورد درخواست تجدیدنظر، هیچ فرآیند رسمی برای تجدید نظر در مورد تصمیم ویزای توریستی کانادا وجود ندارد. درخواست تجدید نظر فقط برای درخواست پناهندگی و اقامت دائم در دسترس است. آنها توسط بخش تجدید نظر مهاجرت (IAD) پردازش می شوند.

اگر درخواست ویزای کانادا من رد شود، آیا بازپرداخت دریافت خواهم کرد؟

هزینه های ویزای کانادا غیر قابل استرداد است، حتی اگر درخواست شما رد شود. دلیلش این است که شما برای رسیدگی به درخواست ویزا هزینه ای پرداخت می کنید، نه برای خود ویزا.

با این حال، در برخی موارد، اگر درخواست خود را قبل از شروع پردازش پس بگیرید، ممکن است بازپرداخت دریافت کنید. پس از شروع پردازش، بازپرداخت دریافت نخواهید کرد.

علاوه بر این، اگر درخواست شما باشد، ممکن است برای موارد زیر بازپرداخت دریافت کنید:

هزینه حق اقامت دائم

هزینه حق شهروندی

هزینه مجوز کار باز

هزینه برای تجربه بین المللی کانادا (IEC)

هزینه انطباق کارفرما

با این حال، همچنان می توانید از طریق وب سایت دولت کانادا: مهاجرت و شهروندی، برای هر یک از هزینه های خود درخواست بازپرداخت کنید.

آیا می توانم برای ویزای کانادا از کشور دیگری اقدام کنم؟

در برخی موارد، هیچ سفارت یا مرکز درخواست ویزا کانادا در کشور محل اقامت شما وجود ندارد. در این صورت ممکن است مجبور شوید برای درخواست ویزای کانادا به کشور دیگری سفر کنید.

با این حال، شما باید فقط در سفارت کانادا یا VAC که مسئول حوزه قضایی شما است (یعنی برای کشوری که مقیم قانونی آن هستید) برای ویزا درخواست دهید. علاوه بر این، اگر از کشور A هستید و اجازه اقامت برای کشور B دارید، می توانید برای ویزای کانادا از کشور B اقدام کنید.

با این حال، اگر به سادگی از کشور B بازدید می کنید و اقامت قانونی در آنجا ندارید، باید از سفارت کانادا یا مرکز درخواست ویزا که مسئول حوزه قضایی شما است، در کشور خود یا در غیر این صورت درخواست دهید.

می توانید مشخصات بیومتریک خود را در مرکز درخواست ویزای کانادا ارائه دهید. سفارت کانادا نامه ای برای شما ارسال می کند و به شما اطلاع می دهد که چه زمانی باید مشخصات بیومتریک خود را بدهید. برای دریافت نامه، هنگام ارسال درخواست ویزای کانادا، باید هزینه بیومتریک را پرداخت کنید.

مراکز درخواست ویزا در سراسر جهان وجود دارد که می توانید بیومتریک خود را در آنجا ارسال کنید. برای اطلاع از هزینه ها و خدماتی که ارائه می دهند، به وب سایت نزدیکترین آنها مراجعه کنید.

آیا برای درخواست ویزای کانادا باید بیومتریک ارسال کنم؟

بله، اکثر متقاضیان ویزا بدون توجه به نوع ویزای مورد درخواست، هنگام درخواست ویزای کانادا باید مشخصات بیومتریک خود (اثر انگشت و تصویر) را ارائه دهند.

ویزای کانادا چگونه است؟

ویزای کانادا یک مهر بر روی پاسپورت است و ظاهری متمایز دارد. معمولاً شامل تصویر نیست، اما شامل اطلاعات زیر است:

محل صدور ویزا؛

تاریخ صدور و انقضا؛

تعداد ورودی های مجاز؛

شماره سند؛

دسته ویزا؛

نوع ویزا؛

نام خانوادگی و نام دارنده ویزا؛

شماره پاسپورت.

مثال‌های زیر سه نوع نحوه نگاه ویزای کانادا به بازدیدکنندگان، کارگران و مهاجران را نشان می‌دهند و تصویر و عکس ویزای کانادا را میتوانید مشاهده کنید.

ویزای کار کانادا

ویزای کار کانادا

 

ویزای مهاجرتی کانادا

ویزای مهاجرتی کانادا

 

ویزای توریستی کانادا

ویزای توریستی کانادا

 

ترجمه مدارک برای مهاجرت به کانادا

دارالترجمه جوان شماره ۱۰۲۶، به عنوان بهترین دارالترجمه رسمی مشهد؛ ترجمه انواع مدارک رسمی، تحصیلی و غیره را برای مهاجرت به کانادا، را توسط مترجمان مورد تایید سفارت کانادا انجام می دهد. برای ارتباط با کارشناسان و دریافت مشاوره رایگان با دفتر ترجمه رسمی مشهد جوان در ارتباط باشید. ۰۵۱۳۳۴۹۳۱۲۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

gdpr-image
این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه شما استفاده می کند. با استفاده از این وب‌سایت، با خط‌مشی حفاظت از داده‌ها ما موافقت می‌کنید.
اطلاعات بیشتر