اخذ ویزا و اقامت

اخذ ویزا اقامت

ویزا جوان | مرکز تخصصی امور مهاجرتی و خرید ملک خارجی

مراحل اخذ ویزا

دانشجویانی که برای تحصیل به ترکیه می آیند، باید ویزای دانشجویی خود را از نزدیکترین کنسولگری ترکیه دریافت کنند. مراحل اخذ ویزای دانشجویی ممکن است پروسه زمانبری باشد پس بهتر است که به محض دریافت نامه پذیرش خود برای ویزای دانشجویی اقدام کنید.

از طریق وب سایت وزارت امور خارجه ترکیه می توانید در مورد قانون ویزای ترکیه  برای کشور خودتان اطلاعات لازم را کسب کنید.

http://www.mfa.gov.tr/visa-information-for-foreigners.en.mfa

همچنین می‌توانید برای اخذ ویزا از طریق اینترنت و با مراجعه به سایت https://www.konsolosluk.gov.tr  اقدام کنید.

مراحل صدور اجازه اقامت

پس از ورود به ترکیه و تکمیل ثبت نام در دانشگاه، مهمترین کار بعدی که باید انجام دهید اقدام برای اجازه اقامت است. پس از پر کردن فرم درخواست در اینجا ، باید در روز و ساعت تعیین شده به اداره مهاجرت استانی مراجعه کنید یا مدارک را از دفتر دانشجویان بین المللی دانشگاه خود ارسال کنید. در مدت اقامتتان در ترکیه، با کارت اقامت و شماره شناسایی خارجی (YU) که دریافت خواهید کرد، می توانید تمام تراکنش های رسمی را انجام دهید.

در صورتیکه کارت اقامت شما منقضی نشده باشد، می توانید در هنگام ورود یا خروج از ترکیه از آن استفاده کرده و دیگر نیازی به دریافت ویزای جدید ندارید. حتما به این نکته توجه داشته باشید که اجازه اقامت خود را قبل از پایان مدت اعتبار تمدید کنید.

دانشجوها از هزینه درخواست اقامت معاف هستند، و فقط باید هزینه کارت را پرداخت کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

gdpr-image
این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه شما استفاده می کند. با استفاده از این وب‌سایت، با خط‌مشی حفاظت از داده‌ها ما موافقت می‌کنید.
اطلاعات بیشتر